Sikke et dejligt sted Malaga Hills Boutique & Wellness Eco-Hotel er! Fra den store balkon på mit værelse har jeg udsigt over et imponerende landskab. I det fjerne kan jeg se Marona, et af de højeste bjerge, flere hvide bjerglandsbyer og det blå Middelhav. Jeg er midt i mellem vinmarker og olivenmarker og lige ved siden af en af Spaniens smukkeste nationalparker. Landsbyen Cómpeta, med mange hyggelige terrasser, ligger indenfor gåafstand, har jeg fået at vide. Vil jeg udforske området i dag ad en af de ruter, jeg har fået anbefalet? Eller læse min bog ved den imponerende swimmingpool og derefter slappe af i saunaen eller i massagestolen?
Cómpeta emmer af autentisk spansk atmosfære og har en fin lille plads. Der er mere end 20 restauranter i området, og du er kun en halv time fra mange strande her. Har du lyst til virkelig at tage ud på eventyr? Du kan tage på fantastiske vandreture, cykelture og endda prøve kanosejlads, da byen ligger midt i naturparken Parque Natural de Sierras de Tejeda, Almijara y Alhama. Malaga Hills Boutique & Wellness Eco-Hotel er også et perfekt udgangspunkt for udflugter til byer som Malaga, Cordoba, Granada og Sevilla. Og kun to timer fra hotellet kan du stå på ski om vinteren. Hvor specielt er det ikke? Det er også rigtig fint, at alle værelserne er opkaldt efter kvindelige heltinder. Og i biblioteket finder du mange feministiske bøger. Derfor er der mange kvinder, der elsker at tilbringe deres ferie her.
Dette hotel kan kun besøges af personer over 16 år.
Ejerne sørger gerne for, at du ikke mangler noget. Der er endda en WhatsApp-tjeneste, så de kan foretage alle former for reservationer for dig før din ankomst, f.eks. bord på en god restaurant eller en taxa.
Det er muligt, at der på reservationstidspunktet er andre tjenester og faciliteter åbne/lukkede end når din ferie starter pga. Covid-19. Da tjenester og faciliteter er underlagt konstante ændringer hos hotellet, kan vi ikke stilles ansvarlig for godtgørelse af disse elementer.
Retningslinjer for gæsteanmeldelser
For at holde bedømmelsesscore og anmeldelser relevante for din kommende rejse, arkivierer vi anmeldelser, der er ældre end 36 måneder.
Det er kun gæster, der har booket gennem Eliza was here og har opholdt sig på det pågældende overnatningssted, der kan skrive en anmeldelse. Vi inviterer disse kunder til at give en anmeldelse via e-mail, når de er kommet hjem fra deres ferie. Hvis en kunde ønsker at skrive en anonym anmeldelse, kontrolleres detaljerne (som f.eks. bookingnummer, bookingdetaljer) og er kendt af Eliza was here.
Uanset om det er en negativ eller positiv anmeldelse, vil vi offentliggøre alle anmeldelser i fuld længde så hurtigt som muligt efter, at de er blevet modereret til at overholde Eliza was here's retningslinjer.
Retningslinjer og standarder for anmeldelser
Disse retningslinjer og standarder har til formål at holde indholdet af Eliza was here relevant og familievenligt uden at begrænse ytringen af stærke holdninger. De gælder også uanset stemningen i anmeldelsen. Anmeldelser, der indeholder blasfemi eller beviste usandheder, vil ikke blive offentliggjort.
Anmeldelserne skal være relateret til opholdet. De mest nyttige anmeldelser er detaljerede og hjælper andre med at træffe bedre beslutninger. Der må ikke indgå politiske, etiske eller religiøse kommentarer. Reklameindhold vil ikke blive offentliggjort.
Alt indhold skal være ægte og unikt for gæsten. Anmeldelser er mest værdifulde, når de er originale og uvildige. Dit bidrag skal være dit eget.
Respekter andres privatliv. Eliza was here vil sørge for at skjule e-mailadresser, telefonnumre, hjemmesider, konti på sociale medier og andre lignende oplysninger.
De holdninger, der kommer til udtryk i anmeldelserne, er Eliza was here kunders holdninger. Eliza was here påtager sig ikke ansvar for eventuelle anmeldelser eller svar.
Oplev din feriedestination med din egen lejebil
På alle Eliza was here ferier er en lejebil i den mindste kategori (Small) inkluderet i prisen, inklusive fuld forsikring. Lejebilen bringer dig ikke kun til din autentiske indkvartering, men du kan også se meget mere af destinationen, når du har en bil!
I booking trin 1 kan du opgradere din bil. Vil du gerne foretage nogle ændringer efter reservationen? Så gå til til din profil på Min Eliza for at opgradere din lejebil, tilføje et barnesæde eller andet tilbehør. Tip: Hvis du rejser med fire eller flere personer, anbefaler vi, at du booker en større klasse eller en ekstra bil. Hvis du ønsker en ekstra bil, bedes du kontakte os.
Den primære fører skal:
Hvis du vælger en lejebil, der er på forespørgsel, kontrollerer vi tilgængeligheden efter reservationen. Hvis bilen ikke er ledig, giver vi dig et passende alternativ.
For ferier med egen transport er der ingen lejebil inkluderet. Se venligst elizawashere.dk/lejebil for yderligere oplysninger.